A+ A A-

 

Türk Kızılayı Derneği Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci, “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla 20146 yılı vekâletle kurban kesim kampanyasını başlattıklarını duyurdu.
060916kizilay.jpg
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Türk Kızılay Derneği Milas Şube Başkanı Mustafa Gezgin, “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” vekâletle kurban kesim kampanyası kapsamında yurt içi bir hisse bedeli 740 lira, yurt dışı için de 475 lira olarak belirlendiğini bildirdi.
Gezginci, gelen vekâletle kurban kesimiyle mazlumların sofralarına ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “2007 yılından beri ‘Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’ düzenleyen Kızılay, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor. Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2016 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı içinde değil, yıl boyu ete kavuşacak.” dedi.
İhtiyaç sahibi ailelerin sofralarına yardım elini uzatmaya devam eden Türkiye Kızılay Derneği Milas Şube Başkanı Gezginci; “Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu veterinerleri tarafından seçilerek kurumun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak” diye konuştu. Gezginci ayrıca kurban döneminin ardından Kızılay’ın, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile süreci anlatan bir DVD gönderileceğini sözlerine ekledi.
İYİLİK SINIR TANIMIYOR
Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri ve ayrıca; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Kazakistan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 30’dan fazla ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek.
Gezginci, “Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 740 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 475 Lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Şubemize gelerek makbuz karşılığında bağışlarını yapabilirler” diyerek bağışçıları Kızılay’a kurban vekâleti vermeye davet etti.
Bağış yapmak isteyen yaşlı vatandaşlar için bizzat Kızılay’ın evlerine ulaşacağını kaydeden Gezginci, “Bağış yapmak isteyen yaşlı vatandaşlarımızın yorulmaması için evlerine gidiyoruz. Vekâletle kurban kesiminin makbuzlarını evlerine ulaştırıyoruz. Bağış yaparak mazlumlara yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bana 0541 667 48 48 numaralı telefondan ulaşabilirler. Bağışlarınızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin