A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amirliği, Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeline yangın eğitimi verdi. Verilen eğitimde, ülke genelinde en çok tüp yangınının yaşandığı yerin Milas bölgesi olduğu kaydedildi.
060916tupyangin.jpg
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amirliği ve İş Güvenliği Uzmanı Samuray Çelik işbirliğinde, Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeline yangın ve iş güvenliği sağlığı eğitimi düzenledi.
Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen eğitime; Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan ve personeller, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amiri Yüksel Karaduman ve itfaiye personelleri, İş Güvenliği Uzmanı Samuray Çelik katıldı.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen eğitimde, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amiri Yüksel Karaduman ve itfaiye personeli Şafak Esenkaya yangın eğimiyle ilgili temel bilgileri Vergi Dairesi personeline anlattı.
Yaklaşık 2 saat boyunca süren eğitim sırasında, yangınların çıkış noktaları ve nasıl müdahale edileceği anlatıldı. İtfaiye personeli Esenkaya; Vergi Dairesi Müdürlüğü çalışanına yönelik yaptığı sunumda, Milas’ın en çok tüp yangınının yaşandığı yer olduğunu belirtti.
Esenkaya sunumunda şunlara yer verdi, “Biz 2016 yılında şu ana kadar 545 vakaya müdahalede bulunduk. Geçtiğimiz yıllara oranla, vaka sayısı günden güne artmaktadır. Özellikle Milas’ta gaz olaylarından dolayı yangın çıkıyor. Son 1 ayda ilçemizde 6 tüp yangını çıktı. En son çıkan tüp yangınında, 2 personelimiz yaralandı. Milas’ta tüp yangınları çok oluyor.”
BAKANLIK MİLAS’I İNCELİYOR
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının tüp yangınları konusunda Milas’ı incelemeye aldığından bahseden Esenkaya, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tüp yangınları konusunda burayı incelemeye aldı. Türkiye’de en çok tüp yangını olan yerlerin başında Milas geliyor. Bunun nedeni ise araştırılıyor. Biz yangınları önlemek amacıyla Milas’ın hemen hemen her mahallesine, yangın tankerleri koyuyoruz. Bu tankerler sayesinde, yangına erken müdahale edebilme şansı artıyor” dedi.
Yangın sırasında personelin neler yapması veya yapmaması konusunda bilgilendiren Esenkaya, “İtfaiye geç kalmaz, geç bırakılır” sözüyle sunumunu tamamladı.
Esenkaya, itfaiye araçlarının yangına müdahale edebilmek için hemen yola koyulduğunu fakat bilinçsiz sürücüler yüzünden itfaiyenin engellendiğini de sözlerine ekledi.
Esenkaya’nın ardından İş Güvenliği Uzmanı Samuray Çelik, iş güvenliği ve sağlığı konusunda seminer gerçekleştirdi.
Seminerin ardından Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeli, yangın tatbikatını yaptı. Tatbikatın ardından seminerler son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin