A+ A A-

 

AK Parti Milas Teşkilatı Başkanı Levent Akyer, Milas’a gölet ve yeni barajların kazandırılacağını müjdeledi.
070916mujde.jpg
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milas Ziraat Odası Başkanlığı, AK Parti Milas Teşkilatını ziyarette bulundu.
AK Parti Milas Teşkilatı Başkanı Levent Akyer ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden; Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, oda üyeleri ve muhtarlar geçmiş olsun dileklerinde iletti.
Ziyaret sırasında milletin bir daha böyle bir olayla karşılaşmamasını dileyen Atıcı şunları kaydetti, “Öncelikle tüm milletimize geçmiş olsun diyorum. Milletimiz tekrar böyle alçakça kalkışmaya bir daha maruz kalmasın. Demokrasi nöbetlerinde gerek Ziraat Odası olarak gerekse çiftçilerimiz ve muhtarlarımız, bizzat Atapark’ta demokrasi nöbeti tuttu. Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlerde, şahsımıza ve odamıza yönelik çirkince imalarda bulunulmuştur, bunları reddediyoruz. Biz sonuna kadar hem maddi hem de manevi olarak meydanlara destek verdik.”
MİLAS’A 2 BARAJ VE 3 GÖLET MÜJDESİ
Atıcı’dan sonra sözü alan Akyer, “Ziraat Odası, demokrasi nöbetlerinde bize destek olmuştur. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Muhtarların ve çiftçilerin isteklerini Akyer’e ileten Atıcı, özellikle çiftçilerin karşılaştığı sulama problemlerini de dile getirdi.
Akyer, Milas’a gölet ve yeni baraj projelerinin kazandırılacağı müjdesini vererek, “Muğla Milletvekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün girişimleriyle Türbe köylerimize, 3 adet gölet kazandırılacak. DSİ 2017 yılında, Türbe köylerindeki gölet projesini başlatacak. Ayrıca Gökçeler ve Ören tarafına 2 yeni baraj kazandırılacak. Böylelikle çiftçilerimiz artık sulama problemi yaşamayacak” diye konuştu.
“TARIM ARAZİLERİ YAPILANMAYA KAPATILMALI”
Atıcı, müjdeli haberi aldıktan sonra çok sevindiğini ifade ederek, Milas’ın tarım arazilerinin yapılaşması ile ilgili de AK Parti yönetiminden yeni bir çözüm bulmasını istedi.
Sözlerine devam eden Atıcı, “Milas’ın tarım arazileri günden güne yapılaşıyor. Yakamoz Gazetesi’nde yayınlanan “Milas’ı korkutan harita” başlıklı haberde, Milaslı Jeoloji Mühendisi Salih Turhan ilçe merkezinin altından toplamda 16 km’lik fay hattının geçtiğini söylemişti. 17 Ağustos depreminin ardından hiçbir ders almadık. Milas’ın verimli arazilerini durmadan beton bloklarla kaplıyoruz. Üstelik dolgulu zemin olduğundan, ovalar yapılaşmaya uygun değil. Ama buna rağmen durmadan kent yapılaşması, tarım arazisine kayıyor. Olası bir depremde çok korkutucu sonuçlar alabiliriz. Ak Parti yönetiminden tarım arazisinin yapılaşmasını durduracak bir çözüm yolu bulmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.
Akyer, konuyla ilgileneceğini belirtti.
Ziyaret, Atıcı’nın Akyer’e getirdiği hediyeyi takdim etmesiyle son buldu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin