A+ A A-

 

Milas Kaymakamı Fuat Gürel başkanlığında, 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Komitesi hazırlık toplantısı yapıldı.
090916gazi.jpg
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e 1921 yılında mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gün olan 19 Eylül tarihi, 3 Temmuz 2002 tarih ve 24804 sayılı resmi gazetede 4768 no ile yayımlanan, “18 Mart gününün Şehitler Günü ve 19 Eylül gününü Gaziler Günü olarak ilan edilmesi” hakkındaki kanun uyarınca, ‘Gaziler Günü’ olarak anılıyor ve kutlanıyor.
Milas’ta 19 Eylül Gaziler Günü ülke genelinde olduğu gibi bir dizi etkinlikle kutlanacak.
Milas Kaymakamlığı Fuat Gürel başkanlığında, dün saat 10.30’da Milas Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Komitesi hazırlık toplantısı yapıldı.
Kutlama Komitesi hazırlık toplantısında, yapılacak hazırlıklar görüşülerek kutlama programı kararlaştırıldı.
19 Eylül Gazileri Anma Günü; Milas’ta ilk kutlama töreni saat 11.00’de Atapark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayacak. Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunacak ve Türk Bayrağı göndere çekilecek.
Gazi ve öğrencilerin şiirlerini okumasının ardından Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban tarafından ve Garnizon Komutanlığı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak.
Törenin bitmesiyle protokol üyeleri ile birlikte gaziler yürüyerek Muharip Gaziler Derneği binasına geçecek burada davetlilere ikramda bulunulacak.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin