A+ A A-

 

Kurban Bayramı dolayısıyla Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Fuat Gürel ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kutlama mesajlarını yayınladı.
100916mesaj.jpg
Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Fuat Gürel ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yayınladıkları Kurban Bayramı mesajlarında, birlik ve beraberliğin öneminin altını çizdiler.
MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK
“Toplumumuzda sevgi, barış, kardeşlik, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı Kurban Bayramı kutlu olsun. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği müstesna günlerdendir. Bayramlar, milletçe kenetlenmenin, yardımlaşmanın her zaman en güzel vesilelerden biri olmuştur. Bu güzel zamanlarda ülke olarak yaşadığımız üzücü olayların üstesinden gelerek millet olarak birbirimize daha çok bağlandığımız bir ortamda bayramı geçirecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ülkemizin birliği, dirliği ve bütünlüğüne zarar vermek isteyenlere karşı dirayetle duran aziz milletimiz sayesinde Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçireceğiz. Geçmişte olduğu gibi üzücü olayların üstesinden milletçe gelmesini bildik. Tıpkı tarihte ecdadımızın yaptığı gibi vatan hainleriyle mücadele ederek her geçen gün birbirine daha çok bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını en üst seviyede tutan bir toplum olarak huzuru ve güveni topyekûn sağladık. Her ne yaşarsak yaşayalım bir ve diri olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Son zamanlarda yaşadığımız üzücü olaylarda dahi ülke olarak gösterdiğimiz sağduyu, kenetlenme, milli ve manevi değerlerimize bağlılığımız Kurban Bayramı’nın manevi ikliminde daha da yoğunlaşacak, ülkemizde barış ve kardeşlik duygularının en güzel şekilde yaşanmasına vesile olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli Muğlalıların ve bayramı ilimizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin bayramını kutlar, bayramın ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur, mutluluk ve kardeşlik getirmesini dilerim.”
MİLAS KAYMAKAMI FUAT GÜREL
“Bayramlar kişisel husumetlerin ortadan kalktığı, kırgınlıkların unutulduğu, aile büyüklerinin yalnız bırakılmadığı, kardeşlik duygularının yoğunlaştığı dini ve milli özel günlerdir.
Mutsuzluğun ve umutsuzluğun olmadığı, sevgi dolu, huzurlu bir bayram geçirmeniz dileklerimle; Milaslı hemşerilerimin kurban bayramını tebrik ederim.”
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI OSMAN GÜRÜN
“Ülkemizde yaşanan terör olayları doğusundan batısına bütün milletimizi derinden yaralamakta ve üzmektedir. Türk Milleti olarak her zamankinden daha fazla bir olmaya, birlikte olmaya, el ele olmaya ihtiyacımız var. Hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkımız yok. Bayramlar bu anlamda bizleri bir araya getiren, 7 den 70 e sevgi ve saygı içerisinde birlikte geçirdiğimiz özel günlerdir. Bu Kurban Bayramı’nda bütün coğrafyalarda ve ülkemizde barış rüzgârlarının estiği, çocukların sokaklarda özgürce ev ev dolaştığı, büyüklerin ellerini öptüğü, şekerleme topladıkları, sevgi, saygı ve hoşgörünün sınırsız yaşandığı mutlu bir bayram diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum.”
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT
“Birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünlük içerisinde bir Kurban Bayramı’nı daha idrak edecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.
İlçemizde de Kurban Bayramı’nın, sevginin ve kardeşliğin en yüksek düzeyde hissedileceği, insanlarımızın birbirlerine sıkıca kenetleneceği, milli birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin her yönüyle yaşanacağı günler olarak geçmesini temenni ediyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin