A+ A A-

 

İslam dünyasının Kurban Bayramı, Milas’ta renkli görüntülerle kutlandı.
160916bayram.jpg
11 ayın sultanı Ramazan ayının ardından tüm İslam coğrafyasında kutlanan Kurban Bayram, Milas’ta renkli görüntülerle tamamlandı.
Bayramın ilk günü olan Pazartesi sabahı ilçe genelindeki tüm camiler, bayram namazı için gelen vatandaşlarca doldu.
Resmi bayramlaşma Milas Kaymakamlığının düzenlemesiyle Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
Bayramlaşmaya; Milas Kaymakamı Fuat Gürel, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü liderleri ve mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Siyasi partilerden yalnızca AK Parti, CHP ve MHP’nin temsilcileri kutlamalarda yer aldı.
Törende kısa bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Fuat Gürel, “Karşılıklı sevgi saygı hoşgörü duyguların hâkim olduğu, toplum hayatımızda ayrı bir yeri ve önemi bulunan bu mübarek Kurban Bayramını milletçe, sevinç ve neşe içerisinde hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün Milletimizin ve Değerli Milaslı Hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum” dedi.
Tebriklerin kabulünün ardından Milas İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan personelle bayramlaşıldı. Buradan İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan rütbeli personel ve erlerin de bayramları kutlandı. Daha sonra Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki özel bireyler ve çalışanların bayramları kutlandı. Resmi bayramlaşma, Çamköy Mahallesi'nde ikamet eden gazilere bayram ziyaretlerinin ardından sona erdi.
SİYASİ PARTİLERDE BAYRAMLAŞMA
AK Parti Milas İlçe Teşkilatı, bayramın ilk günü bayramlaştı. Bayramlaşmaya AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün yanı sıra İl Başkanı Kadem Mete de katıldı. Bayramda, birlik ve beraberlik mesajı verildi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nde de bayramın ikinci günü kutlama yapıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı da, bayramın ikinci günü bayramlaştı. Buradaki bayramlaşmaya Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.
ULAŞIM
Bodrum’un geçiş güzergâhında bulunması nedeniyle arife günü ve bugün de dâhil çevre yolu ile Üçyol mevkisinde trafikte zaman zaman aksamalar yaşandı. Üçyol mevkisisinde geçen Ramazan Bayramı’nda görülen araç kuyrukları bu bayramda da görüldü.
İlçe genelinde yaralamalı trafik kazaları ve can kaybı yaşandı. Bayramın üçüncü günü, karayolları ekipleri, yoğun kavşaklarda yaşanan sıkışıklığı giderebilmek için sinyalizasyon sistemini devre dışı bıraktı.
Büyükşehir Yasası’nın getirilerinden biri olarak da Muğla Büyükşehir Belediyesi, belediye işletmesi olan MUTTAŞ’ın gittiği güzergâhlarda ücretsiz taşımacılık yaptı. 4 gün boyunca Muğla Büyükşehir Belediyesinin tüm araçlarında vatandaşlar ücret vermeden yolculuk yaptı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin