A+ A A-

 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde derslik yetmezliğinden dolayı konteynırda eğitim gören öğrenciler, artık yeni sınıflarında eğitim alacak.
290916hakettikleriegitim.jpg
Milas’ın merkezinde bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencilerinin, derslik yetmezliğinden dolayı konteynırlarda eğitim görmesi; 26 Eylül 2016 tarihli Yakamoz Gazetesi’nde “Bu çağda bu görüntü…” haber başlığıyla gündeme getirilmişti.
Bu çağda bu görüntü başlıklı haberde; “Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ek hizmet binasının, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne dönüştürülmesi ve 5 yıldır yürütülen eski Tekel binası projesinin tamamlanamamasının büyük etkisi bulunan durum nedeniyle bin 260 öğrencisi bulunan okulda, öğrenci artışı ve sınıf yetmezliğinden dolayı okul yönetimi velilerin de onayını alarak çareyi okulun bahçesine 7 adet konteynır derslik koymakta bulduğu” ifade edilmişti.
Yayınlanan haberin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.
Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, konteynırda eğitim gören öğrencilere yeni sınıflar bulunduğunu açıkladı.
Okulun bahçesine yerleştirilen 7 konteynırda okuyan öğrenciler, artık 2016-2017 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’nda devam edecek.
Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’nda bulunan boş 6 dersliğe; konteynırda öğrenim gören Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ve diğer öğrenciler yerleştirilecek.
Geçici bir süre için öğrencilerin Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’nda eğitim göreceklerine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, gerçekleştirilecek olan yeni projelerle öğrencilerin yeni dersliklere kavuşacağını da müjdeledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin