A+ A A-

 

{gspeech}CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, gündemdeki meclis başkanlığı ve koalisyon ihtimallerini 4 cümlelik açıklamayla değerlendirdi.

30062015akinustundag.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, meclis başkanlığı seçimi ve koalisyon ihtimalleri üzerine açıklama yaptı.

Muğla genelindeki basın kuruluşlarına açıklama gönderen Üsstündağ, CHP’nin içinde yer alacağı koalisyonun parti tabanını ve oy veren seçmeni rahatsız etmemesi gerektiği düşüncelerini aktardı.
Üstündağ, kısa açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Koalisyona gireceğiz diye ana çizgimizden, değerlerimizden, ilkelerimizden vazgeçemeyiz. Meclis başkanlığı seçim turlarında; özellikle 3. turda HDP’ye oy vererek, son turda HDP ile baş başa kalmak istemesi halinde AKP; HDP ile hükümet kurmak zorunda kalır; ya da erken seçime kapı aralanır. İşte bu tam şark kurnazlığı olur”{/gspeech}

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin