A+ A A-

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, yeni eğitim-öğretim yılında da burs vermeye devam edecek. Dernek verilecek olan burslar için hayırseverlere çağrıda bulundu.

230816add.jpg
Yardıma ihtiyacı olan öğrencilere burs veren Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, yeni eğitim-öğretim yılında da burs verilecek olan öğrenci sayısını artırmayı planlıyor.
Yeni eğitim-öğretim yılında verilecek olan burs sayısını artıracak olan dernek, hayırsever vatandaşları da destek vermeye çağırdı.
Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Ali Ayaz, eğitime olan desteklerini artıracaklarının altını çizerek, “1994 yılında Atatürkçü Düşünce Derneğinin Şubesini Milas’ımıza kazandıran kurucuların amacı; Atatürkçü düşünce ve felsefesinin toplumun yaşam tarzına dönüştürme ve bu amaçlar doğrultusunda gençlere Atatürk sevgisini, düşüncesini aşılamak halkımızı muasır medeniyet seviyesine çıkarma mücadelesidir. Devletçilik, milliyetçilik, laiklik, halkçılık, cumhuriyetçilik, sosyal hukuk devletinden vazgeçmeden hiç aldatmadan ve de aldatmadan Atamızın aydınlık yolunda yürümeye devam etmekteyiz” dedi.
Şu anda 62 öğrenciye dernek yönetimi olarak burs sağladıklarını ifade eden Ayaz, “Derneğimiz kuruluşundan bugüne kadar Milas’ımızda yüzlerce öğrenciye burs vererek gençlerimizin eğitimlerine destek verdik, vermeye de devam ediyoruz. Yaşam kaynağımız Atatürk ilkeleri ve devrimleri olmakla birlikte maddi kaynağımız yine Milaslı hayırsever Atatürkçüler den oluşmaktadır. Geçen eğitim öğretim yılında 46 üniversite, 16 lise olmak üzere toplam 62 öğrenciye burs verdik. Bu eğitim öğretim yılında da vereceğimiz burs sayısı, hayırseverlerin göstereceği katkılarıyla orantılı olacaktır. Bu münasebetle hayırsever halkımızı bu kutsal değere sahip çıkmaya ve yardım yapmaya davet ediyoruz. Bursiyer seçiminde öğrencinin Atatürkçü olması, olmazsa olmazımızıdır. Bu ilkemiz dikkatle takip edilmeye devam edilecektir.”
Açıklamasına devam eden Ayaz, “Cemaatler, tarikatlar, şeyhler, şıhlar, meczuplar ülkesi yapmalarına asla müsaade etmeden, halkımızın birliği ülkemizin bütünlüğünü koruyarak akıl ve bilim ışığında emparyalistlerin ve iş birlikçilerin tuzağına düşmeden ülkemiz üzerindeki bütün oyunları bozacağız” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin